Archiwum Kaliszan – Majków

 Archiwum Kaliszan – Majków

Na kolejne spotkanie w ramach Społecznego Archiwum Kaliszan zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka. Tym razem rodzinna opowieść krążyła będzie wokół dworku na Majkowie, dlatego wspomnieniowy wieczór odbędzie się – w najbliższą środę, 7 grudnia, o godzinie 17.00 – w Filii nr 7 przy ul. Tuwima 10.

W dawnym dworku Karśnickich, w którym obecnie siedzibę ma m.in. Filia nr 7, Zbigniew Zawartka spędził lata dzieciństwa. W czasie spotkania będzie można posłuchać m.in. o tajemnicach majkowskiego dworku, zabawach z przyjaciółmi w parku, dawnych mieszkańcach Majkowa oraz niełatwym życiu w PRL.

Zbigniew Zawartka jest kaliszaninem, miłośnikiem historii Majkowa, społecznikiem, od 1973 r. aktywnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu, podróżnikiem, autorem książki „Warto pamiętać – moja rodzina i ja”, od 2018 r. kieruje sekcją turystyki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Calisia.

Miłośnicy lokalnej historii mogą wziąć udział w spotkaniu w środę o 17.00 w Filii nr 7. Jego tytuł to „Mój Majków. Historia rodziny Zawartków”, a poprowadzone zostanie przez Monikę Sobczak-Waliś, kierownika Działu Informacji Naukowej i Zbiorów Specjalnych oraz koordynatorkę Społecznego Archiwum Kaliszan w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka.

źródło: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu