Avenida Poznań zabłyśnie na różowo

 Avenida Poznań zabłyśnie na różowo

Po raz kolejny Avenida Poznań okaże swoje wsparcie podczas Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Solidarność w tej słusznej sprawie można będzie zobaczyć gołym okiem, ponieważ część fasady centrum handlowego zaświeci się na różowy kolor, który jest bezpośrednio związany z profilaktyką nowotworów kobiecych.

W dniach od 15 do 21 stycznia trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Jego celem jest zwrócenie uwagi kobiet na to, jak ważna jest profilaktyka oraz regularne badania cytologiczne i ginekologiczne. Rak szyjki macicy to najczęściej występujący nowotwór u kobiet, jednak na wczesnym etapie wykrycia jest wyleczalny w ponad 99% przypadków.

Niewykryty i nieleczony często może prowadzić do śmierci, dlatego każda kobieta po 25 roku życia powinna regularnie wykonywać profilaktyczne badania cytologiczne, które są bezbolesne oraz niezwykle szybkie. Rocznie u około 2.5 tysiąca Polek diagnozuje się ten typ nowotworu. Dlatego tak ważny jest wzrost świadomości problemu, do którego przyczyniają się wszelkiego rodzaju kampanie i akcje edukacyjne.

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy jest zakończony symbolicznym oświetleniem na różowo różnych budynków na całym świecie, w tym w Poznaniu. Avenida Poznań od lat bierze udział w tej szlachetnej akcji, jako jedno z największych centrów handlowych w Wielkopolsce.

Po raz kolejny wspieramy tę ważną inicjatywę. Wiemy jak istotny jest wzrost świadomości w przypadku profilaktyki raka szyjki macicy. Co roku, podświetlając Avenidę na różowo wierzymy, że skłonimy tym samym kobiety do regularnych badań lub przypomnimy o umówieniu się na wizytę u lekarza specjalisty mówi Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy Poznań.

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy organizowany jest w ramach projektu Pink Lips, koordynowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Jak mówią przedstawiciele Stowarzyszenia: Wierzymy, że nawet te symboliczne działania mogą zwrócić uwagę poznaniaków. Najważniejszą kwestią dla nas jest edukacja i szerzenie wiedzy, która w tym przypadku może pomóc uratować ludzkie życie.

Avenida Poznań zostanie podświetlona na różowo w sobotę, 21 stycznia, od godziny 16:00