Badania mammograficzne w Koninie

 Badania mammograficzne w Koninie

         Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że organizuje po raz kolejny profilaktyczne badania mammograficzne. Badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia są bezpłatne. Panie w wieku 35-49 lat będą mogły wykonać badania mammograficzne odpłatnie. Koszt badania wynosi 100  złotych.

Badania odbędą się w dniu 01 września 2021 r. od godziny 9.00 do godziny 17.00 w Mammobusie zainstalowanym na terenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie ul. Staszica 16. Przed wykonaniem badania należy okazać dowód osobisty oraz ważny dokument ubezpieczenia.  

         Badania wykonywane są przez specjalistów z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Uzyskane zdjęcia mammograficzne oceniane będą przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów. Wyniki badań OPEN prześle na adres domowy pacjentki.

Rejestracja na badanie prowadzona jest pod numerami telefonów: 61 855 75 28; 61 851 30 77.  Przy rejestracji telefonicznej należy podać dane osobowe oraz numer PESEL .