Blisko osiem milionów złotych dla samorządów z Wielkopolski Wschodniej.

 Blisko osiem milionów złotych dla samorządów z Wielkopolski Wschodniej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygnięcie kolejnego naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w zakresie wsparcia dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y. To pierwszy taki program wprost skierowany do terenów popegeerowskich i ich mieszkańców.

Z inicjatywy MSWiA, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, początkowo została wydzielona kwota 250 mln zł przeznaczona dla gmin, w których niegdyś funkcjonowały PGR-y. W wyniku poczynionych oszczędności – decyzją premiera – kwota została zwiększona do 340 mln zł. W trakcie naboru od 4 stycznia do 12 lutego gminy złożyły ponad 3,6 tys. wniosków na kwotę ponad 5 mld zł. To pokazuje, że zainteresowanie programem było bardzo duże. W Wielkopolsce Wschodniej zostanie zrealizowanych 17 zadań. Warto podkreślić, że największe wsparcie w całej Wielkopolsce (wysokości 1 200 000 zł) otrzymała gmina Grodziec. Wsparcie dla gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych to impuls do realizacji inwestycji pierwszej potrzeby. Jako rząd Prawa i Sprawiedliwości dążymy do zrównoważonego rozwoju każdego regionu Polski. Chcemy aby mieszkańcy uzyskali to na co czekają i zasługują. Sprawne i konsekwentne działania m.in. wsparcie gmin, które ucierpiały w wyniku zaniedbań po likwidacji państwowych gospodarstw rolnych to odpowiedź na te potrzeby. Program jest impulsem rozwojowym, który umożliwi realizację wielu potrzebnych i długo wyczekiwanych inwestycji w naszym regionie.

Źródło: Biuro poselskie Zbigniewa Hoffmanna, Posła na Sejm RP, Sekretarza Stanu, Zastępcy Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów