Drużyna z Kaczek Średnich zwycięzcą prestiżowego konkursu filmowego

 Drużyna z Kaczek Średnich zwycięzcą prestiżowego  konkursu filmowego

Uczniowie z ZSR CKP w Kaczkach Średnich odebrali Pierwszą Nagrodę podczas Gali Finałowej VI edycji Międzynarodowego Konkursu Historyczno-Filmowego PATRIA NOSTRA, która się odbyła 13 października w sali Kina Apollo w Poznaniu.

Rewelacyjna atmosfera i fantastyczny koncert towarzyszący uroczystości nie były w stanie zagłuszyć ogromnych emocji. Spośród wielu prac nadesłanych na tegoroczny konkurs, film pod tytułem „Zamach na Kutscherę” przygotowany przez Ritę Adamczewską, Fabiana Dolińskiego i Jakuba Napartego pod opieką Anity Nawrot, zdobył wymarzoną Pierwszą Nagrodę. Poza drużyną w filmie wzięli udział także Maria Konecka, Tobiasz Mituta oraz absolwent szkoły Piotr Korczyński. Do tegorocznego zwycięstwa przyczynili się również dyrektor Muzeum Miasta w Turku im. Józefa Mahoffera – Bartosz Stachowiak oraz „Auto Ślub Turek” – Dawid Dopieralski i Piotr Piąstka, użyczając epokowych samochodów i rekwizytów, bez których trudno byłoby oddać klimat minionych czasów.

To już kolejny sukces kaczkowskiej młodzieży, bowiem w latach ubiegłych otrzymali drugą nagrodę za film „Krwawa niedziela” i „Pierwszy zbiorowy mord w Auschwiz” oraz czwartą, za własną interpretację „Wesela”.