Jaroszewice Rychwalskie: ciężarówka wjechała w płot

 Jaroszewice Rychwalskie: ciężarówka wjechała w płot

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w dniu 8 kwietnia 2021 r. po godz. 15.00
w miejscowości Jaroszewice Rychwalskie, gmina Rychwał. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn samochód ciężarowy wypadł z drogi.  

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ciągnik siodłowy z naczepą leżący częściowo na terenie posesji. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem strażaków i znajdował się pod opieką będącego na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ustalono, że w naczepie typu chłodnia przewożone były skóry wołowe. Ponadto uszkodzeniu uległ zbiornik naczepy z olejem napędowym, z tego względu na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu pozostałego paliwa ze zbiornika do beczek użyczonych przez mieszkańca sąsiedniej posesji. Dalsze działania polegały na neutralizacji plamy znajdującej się na jezdni. 

Mimo groźnie wyglądającego wypadku, kierowca nie wymagał hospitalizacji. 

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Rychwał i OSP Grodziec.   

źródło: KM PSP w Koninie

Zdjęcia: JRG Nr 2 w Koninie, OSP w Grodźcu