Już 30 kwietnia niezwykły koncert pamięci Ewy Demarczyk

 Już 30 kwietnia niezwykły koncert pamięci Ewy Demarczyk

Czarny Anioł polskiej piosenki odszedł, ale jej twórczość będąca kwintesencją poezji śpiewanej, jest ponadczasowa. Już w najbliższy piątek, 30 kwietnia, repertuar niezapomnianej Ewy Demarczyk zaprezentują konińscy artyści. Organizatorem koncertu „Karuzela z madonnami” jest Fundacja „Barwy Kultury” Mariusza Urbaniaka.

Koncert zostanie wyemitowany na antenie Telewizji Wielkopolskiej oraz w wersji online. Gościnnie wystąpi Danuta Błażejczyk.

Twórczość Ewy Demarczyk była niepowtarzalna i kompletna. Utwory, które wykonywała, wyróżniały się głęboką, niebanalną interpretacją i niezwykłym brzmieniem. 

Początki jej kariery związane są z krakowskim klubem „Cyrulik”. Potem za sprawą Zygmunta Koniecznego dołączyła do zespołu Piwnicy pod Baranami. Duet Demarczyk-Konieczny uważany był za wyjątkowy. Śpiewając „Karuzelę z Madonnami” Ewa Demarczyk stała się gwiazdą Krakowa.

Artystka, odkąd wykonała jeden z największych utworów „Czarne anioły” z tekstem Wiesława Dymnego, była nazywana Czarnym Aniołem polskiej piosenki.

Utwory Ewy Demarczyk odsłaniają prawdziwy kunszt muzyczny i bogactwo słowa. Tekst, głos i interpretacja – to wszystko tworzy jedną całość. Konińscy artyści utwory Demarczyk wykonają w nowych, świeżych aranżacjach.