Kalisz: Luty w różu

 Kalisz: Luty w różu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu z okazji obchodzonego 4 lutego Światowego Dnia Walki z Rakiem we współpracy z Kaliskim Klubem „Amazonki” organizuje cykl działań pod wspólną nazwą „Luty w różu”.

Inicjatywa, mająca szerzyć wiedzę na temat chorób nowotworowych, adresowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Biblioteka na spotkania zaprasza w każdą środę lutego do Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 66.

Już 1 lutego o godzinie 12.00 przed Biblioteką Główną odbędzie się „Różowy environment”. Podczas tego artystycznego działania – które swoje korzenie wywodzi z yarnbombingu, czyli sztuki przyozdabiania przestrzeni różnymi elementami – na gałęziach rosnącego w pobliżu biblioteki drzewa zawisną wstążki symbolizujące solidarność z chorymi na raka, a jego pień pokryje się tkaninami w odcieniach różu.

Tego dnia o godzinie 17.00 odbędzie się również pierwszy z cyklu wykładów poświęconych profilaktyce raka, jego leczeniu oraz rehabilitacji psychofizycznej. Prelegentką będzie dietetyczka Marżolena Uniejewska. W kolejne środy miesiąca biblioteka zaprasza na następne spotkania, zawsze o godzinie 17.00. Ósmego lutego przewidywany jest wykład dr Marzeny Zemły specjalizującej się w onkologii, piętnastego lutego gośćmi spotkania będą fizjoterapeutki: Agnieszka Trocha i Malwina Ulatowska, a w ostatnią środę miesiąca z wykładem wystąpi psycholożka Małgorzata Karbowiak.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu