Kępno: poszukiwany pięcioma listami gończymi aresztowany

 Kępno: poszukiwany pięcioma listami gończymi aresztowany

Na początku kwietnia dzielnicowy Posterunku Policji w Bralinie wraz z funkcjonariuszami Zespołu do spraw nieletnich ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu kępińskiego udostępnił osobie nieletniej środki odurzające w postaci marihuany.

Funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia powyższych okoliczności. Ustalono, że w dniu 3 kwietnia br. 39-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Sławno, woj. pomorskie, przebywający od kilkunastu lat na terenie gminy Perzów udostępnił 14 – latkowi, również z gminy Perzów środek odurzający w postaci marihuany.

Dzięki analizie wszystkich szczegółów tego zdarzenia, policjanci zatrzymali 39-latka. Okazało się, że mężczyzna jest ścigany pięcioma listami gończymi za przestępstwa popełnione w przeszłości.

Ciekawostką w sprawie jest, iż zatrzymany mężczyzna chcąc uniknąć odsiadki zachowywał daleko idące środki ostrożności tj. nie korzystał z pomocy medycznej, utrzymywał się tylko z prac dorywczych, nie podawał swoich prawdziwych danych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. Sąd Rejonowy w Kępnie Wydział do Spraw Nieletnich zajmie się postępowaniem w stosunku do nieletniego 14 – latka.

źródło/zdj.: KPP Kępno