Kierowca przewoził narkotyki i sam był pod ich wpływem

 Kierowca przewoził narkotyki i sam był pod ich wpływem

Policjanci z Koła podczas kontroli drogowej zatrzymali 28-letniego mieszkańca Koła za posiadanie narkotyków i prowadzenie samochodu będąc pod wpływem substancji odurzających.

Do zdarzenia doszło w sobotę 6 marca, tuż przed godziną 22.00 na ulicy Toruńskiej w Kole. Wówczas funkcjonariusze zauważyli pojazd, którego kierowca na widok radiowozu zdecydowanie przyspieszył. Wzbudziło to podejrzenie mundurowych, dlatego też postanowili skontrolować pojazd. 28-latek podczas legitymowania zachowywał się nerwowo, a wygląd wskazywał, że może być pod wpływem narkotyków. Podczas dokładnie przeprowadzonej kontroli, policjanci znaleźli w samochodzie marihuanę oraz amfetaminę. Z uwagi na podejrzenia, mężczyzna został poddany badaniom, które wykazały w jego organizmie zawartość marihuany oraz amfetaminy. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych oraz kierowanie pod ich wpływem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Podczas prowadzonego dochodzenia mundurowi dotarli do 33-letniego mieszkańca Koła, który jak się okazało od dłuższego czasu trudnił się procederem narkotykowym. W mieszkaniu mężczyzny podczas przeszukania policjanci znaleźli środki odurzające i psychoaktywne o łącznej wadze ponad 200 gramów. Mieszkaniec Koła usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielanie innej osobie środków odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

źródło: KPP w Kole