KINO CENTRUM W KONINIE ZAPRASZA NA „MOJE PIERWSZE WYJŚCIE DO KINA”

 KINO CENTRUM W KONINIE ZAPRASZA NA „MOJE PIERWSZE WYJŚCIE DO KINA”

Już 27 lutego na najmłodszych widzów czeka świetny film „Szybcy i wściekli”, a to wszystko w ramach projektu „Moje pierwsze wyjście do kina

Wielki wyścig saneczkowy, mnóstwo śniegu, szalona zabawa i dużo śmiechu czekają widzów podczas seansu ,,Szybcy i śnieżni” w Kinie Centrum w sobotę, 27 lutego. Zapraszamy na ,,Moje pierwsze wyjście do kina” – wyjątkowy projekt dla najmłodszych widzów rozpoczynających przygodę z kulturą.

Realizowane przez Kino Centrum spotkania pod hasłem ,,Moje pierwsze wyjście do kina” to okazja, by pokazać dzieciom kino i wprowadzić maluchy w świat kultury. Rodzice często mają wątpliwości jak ich pociechy będą się zachowywały w kinie, czy dźwięk nie będzie dla nich zbyt głośny, czy nie przestraszą się ciemności. W odpowiedzi na szczególne potrzeby najmłodszych widzów zapraszamy do specjalnie przygotowane seanse filmowe. Zapewniamy, że:

– nie będzie całkowitej ciemności w sali kinowej (światła jedynie przyciemnione)
– dźwięk będzie przyciszony
– dzieci będą miały dużą swobodę (możliwość  poruszania się z dzieckiem po sali, sala nie będzie też całkowicie wypełniona)
– nie będzie obowiązywać całkowita cisza podczas seansu
– przed seansem nie będą wyświetlane reklamy
– zaprezentujemy krótkie filmy, które z pewnością nie zmęczą małych widzów.

Nasz projekt to również okazja, by nauczyć dziecko jak się zachowywać w kinie: kupić bilet, pokazać pani przy wejściu do sali, powiedzieć ,,dzień dobry”. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie.

W sobotę, 27 lutego zapraszamy o godz. 15.00 na film ,,Szybcy i śnieżni”, który będzie niezwykłą przygodą dla małych widzów i ich rodziców. Franki, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie podczas wyścigu saneczkowego. Maszyna jednak rozpada się tuż przed linią mety i okazuje się, że to sprawka zarozumiałego Zaca. Teraz Frankie wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację. ,,Szybcy i śnieżni” to błyskotliwa animacja, która udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

Bilety kosztują 13 zł.
Dzieci do 3. roku życia wejdą do kina za darmo. Również opiekun dziecka z niepełnosprawnością (legitymacja) otrzyma bezpłatną wejściówkę.

żródło: Koniński Dom Kultury