Klucze przekazane, Festiwal otwarty

 Klucze przekazane, Festiwal otwarty

Od dziś Konin jest światową stolicą dziecięcych talentów. 2500 artystów z 8 krajów rozpoczęło w naszym mieście rywalizację w 44 odsłonie Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. To najstarsze i największe takie wydarzenie w Europie. Kwalifikacje potrwają do jutra, koncert galowy – w sobotę.

Najważniejszymi gośćmi ceremonii otwarcia, jaka tradycyjnie odbyła się przed konińskim domem kultury, byli uczestnicy Festiwalu. To młodzi wokaliści i tancerze z całej Polski, dla których występ w Koninie to z jednej strony świetna zabawa, z drugiej – stresująca rywalizacja. Festiwal to też wielkie wydarzenie i święto dla Konina.

Śpiewu i tańca w najbliższych dniach w Koninie nie zabraknie, bo na festiwal przyjechało 2,5 tysiąca artystów. Niemal zaraz po ceremonii otwarcia w Oskardzie i Konińskim Domu Kultury rozpoczęły się kwalifikacje do koncertu galowego. Potrwają do jutra, a wstęp na nie jest wolny.

Młodzi tancerze rywalizują w 6 kategoriach, a wokaliści w pięciu. Ich występy oceniają międzynarodowe jury. Werdykt poznamy podczas gali, która w sobotę odbędzie się na placu targowym przy stadionie.