Kolejna grupa 143 strażaków wyruszyła do Grecji

 Kolejna grupa 143 strażaków wyruszyła do Grecji

Kolejna grupa 143 strażaków wyruszyła do Grecji, aby po dwutygodniowej walce z pożarami, zastąpić pierwszą. Dowództwo całej polskiej grupy, która będzie kontynuować dalsze działania ratowniczo – gaśnicze w Grecji, objął st. bryg. Marcin Kędra – naczelnik wydziału w Komendzie Głównej PSP. Natomiast zastępcą został zastępca legnickiej JRG 3, mł. bryg. Paweł Dąbrowa. W odprawie uczestniczyli wiceminister MSWiA Maciej Wąsik oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.


Dziękuję za Waszą gotowość. Wiem, że Wasza mobilizacja była natychmiastowa. Podkreślam, że to wyjazd na ochotnika. Tym bardziej zasługujecie na podziękowanie za to, że jesteście zawsze gotowi nieść pomoc. 

powiedział podczas odprawy odlatujących funkcjonariuszy Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Strażacy wylądowali w Atenach o godzinie 12.

Wynika to z faktu, że przed południem w rejonie dotychczasowych działań wybuchł pożar zagrażający pobliskiej miejscowości do którego konieczne było zadysponowanie strażaków oczekujących na podmianę

– informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Wielkopolsce.

Misja strażaków ma potrwać do 5 września. Strażacy, którzy brali udział w misji od samego początku mają wrócić do kraju dzisiaj wieczorem.

Fot. PSP