LOT Marina ma nowe władze

 LOT Marina ma nowe władze

Stowarzyszenie LOT Marina ma nowe władze. Wybrano je jednomyślnie, podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego członków organizacji. Nowy zarząd już zapowiedział nowe formy promocji lokalnej turystyki.

Członkowie stowarzyszenia byli zgodni. Nowym prezesem LOT Mariny wybrano starostę konińskiego – Katarzynę Fryzę.

Muszę powiedzieć, że ten rok jest rokiem debiutów dla mnie, więc jest też kolejny debiut. Przyjmuję
wyzwanie i mam nadzieję, że uda mi się temu sprostać
– powiedziała Katarzyna Fryza, prezes zarządu LOT Marina.

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego Lokalnej Organizacji Turystycznej dokonano także wyboru pozostałych członków zarządu oraz podsumowano działalność prowadzoną w ubiegłym roku.

Dużo wydarzeń jest na wodzie, choćby to usytuowanie na szlaku wielkiej pętli wielkopolskiej, więc od wydarzeń na Warcie nie uciekniemy. Więc te spływy większe mniejsze, trochę się dzieje, takie wydarzenia okazjonalne robione na zlecenie instytucji i w ubiegłym roku mieliśmy inaugurację sezonu wodnego na przystani, jedna z najciekawszych inauguracji w Wielkopolsce – powiedział Andrzej Łącki, sekretarz LOT Marina.

Nowy zarząd ma już plany na najbliższą kadencję. Wśród nich jest współpraca z samorządami, które do tej pory nie angażowały się w działalność stowarzyszenia. Promowane mają być także do tej pory mniej eksponowane walory regionu.

Chcemy się skoncentrować w tej kadencji na promowaniu nie tylko turystyki ale połączeniu tego nie tylko z walorami krajoznawczymi tego regionu, mamy piękne lasy, ośrodki, bazę turystyczną, ale mamy też walory kulinarne m.in. ochweśnicką, którą możemy się chwalić. Myślę, że też i poza granicami kraju – powiedziała Katarzyna Fryza, prezes zarządu LOT Marina.

Obecnie w skład LOT Mariny wchodzi ponad 50 podmiotów. Są wśród nich samorządy, organizacje
pozarządowe, szkoły, przedsiębiorstwa i osoby fizyczne.