Miasto Konin zachęca do wiosennych porządków

 Miasto Konin zachęca do wiosennych porządków

#SprzątaMY_Konin – to hasło akcji wiosennych porządków, którą inicjuje Urząd Miejski w Koninie. Start dziś, w Światowy Dzień Ziemi. Finał 8 maja. #SprzątaMY_Konin to działanie polegające na włączaniu chętnych do sprzątania swojego najbliższego otoczenia.

Tu nie ma konkretnych godzin, miejsc, harmonogramów działania. Chodzi o to, byśmy sami w wolnym czasie zrobili porządek wokół swoich domów, bloków, miejsc spacerowych. Bo jak dbać o środowisko, to najlepiej wspólnie! – Obserwujemy wiele oddolnych proekologicznych inicjatyw. One są bardzo cenne, bo pokazują, że zależy nam na życiu w czystym, bezpiecznym otoczeniu. Proponujemy więc wszystkim chętnym, by przyłączyli się do spontanicznego przedsięwzięcia #SprzątaMY_Konin, którego w Koninie jeszcze nie było – mówi zastępca prezydenta Konina Witold Nowak.

Wszystkich uczestników zachęcamy do wrzucania zdjęć z workami wypełnionymi zebranymi śmieciami na FB i oznaczenia ich hasztagiem #SprzątaMY_Konin.

20 osób, które jako pierwsze wrzucą takie zdjęcia w komentarzach pod naszym postem o akcji na FB: Konin. Tu płynie energia otrzyma upominki. Przy okazji przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do obostrzeń.

Jak Was wesprze miasto? Jeśli śmieci będzie niewiele, można je dostarczyć do jednego z dwóch konińskich Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów: przy ul. Sułańskiej oraz ul. M. Dąbrowskiej. Tam od mieszkańców Konina zostaną one odebrane za darmo. Jeśli natomiast zbierzecie kilka bądź więcej worków z odpadami, wówczas prosimy zgłosić ten fakt do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego (tel. 63 240 13 71 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30). W takim przypadku pracownicy PGKiM odbiorą śmieci i dostarczą je do spalarni.

O tym, że koninianom zależy na czystym mieście świadczy popularność akcji porządkowych. Tylko w ostatnich dniach dotarły do nas informacje o czterech takich inicjatywach: „Sprzątamy Wartostradę” (24 kwietnia), sprzątanie kanału Ulgi (24 kwietnia), Leśne wiosenne porządki (1 maja, Zatorze) oraz sprzątanie hałd i Jeziorka Zatorze (8 maja).

źródło/grafika.: Miasto Konin