Młodzi filmowcy w Muzeum

 Młodzi filmowcy w Muzeum

Młodzi filmowcy opanowali Muzeum Okręgowe w Koninie. Do soboty będą się tam uczyć pisania scenariusza, pracy z kamerą i montażu. Nakręcą swoje pierwsze filmy. Poświęcone będą słoniowi leśnemu, bo to on jest bohaterem projektu, w ramach którego warsztaty się odbywają.

Już pierwszego dnia zajęć po kilku wskazówkach młodzi filmowcy ruszyli w plener szukać pomysłów, tematów i inspiracji, a każdy swój krok nagrywali.

Po lekcji w plenerze był czas na pracę studyjną. Na czas warsztatów filmowe studio zaimprowizowano w muzealnym spichlerzu. Tam odbywa się nauka montażu, ustawiania scen i oświetlenia oraz wielu innych czynności koniecznych do powstania filmu. Chodzi o to by pokazać cały cykl produkcyjny.

Jutro młodzi filmowcy pojadą filmować kopalniane odkrywki, a w sobotę będą kończyć pracę nad własnymi produkcjami.

Warsztaty filmowe to jeden z elementów projektu „W pogoni za słoniem”. Realizowanego przez Muzeum Okręgowe w Koninie w roku 40-lecia odkrycia w naszym regionie kości słonia leśnego.

Słoń leśny w tym roku będzie też bohaterem warsztatów fotograficznych oraz tworzenia gier planszowych. Projekt edukacyjny „W pogoni za słoniem” został dofinansowany ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.