Mural z Mariackiej oczyści powietrze

 Mural z Mariackiej oczyści powietrze

Poznaniacy pokochali murale! Zdobią one coraz więcej budynków w Poznaniu. Jeden z najnowszych można już podziwiać przy ul. Mariackiej niedaleko os. Na Smolnej. Nie jest to jednak zwyczajny malunek. Dzięki zastosowanym farbom oczyszcza powietrze ze smogu!

Mural został namalowany na ścianie budynku Galwano. Pomysłodawcą muralu jest Budimex Nieruchomości, który wybudował osiedle sąsiednie osiedle. Projekt graficzny przygotował znany grafik i ilustrator Jan Kallwejt. Mural promuje aktywność na świeżym powietrzu – przedstawia znane mieszkańcom Poznania miejsca i jest fragmentem artystycznej mapy miasta. Inspiruje i zachęca do ruchu na świeżym powietrzu, do sąsiedzkiej integracji, do zabaw na osiedlu czy w parku.

Jak informuje Andrzej Miś, rzecznik Budimeksu Nieruchomości, powierzchnia muralu na skrzyżowaniu Mariackiej i Smolnej to ok. 160 m kw.

Dzięki wykorzystaniu farb antysmogowych uda się zredukować ilości tlenków azotu w powietrzu. Jeden m kw. powierzchni pomalowanej farbą antysmogową oczyszcza powietrze w stopniu zbliżonym do jednego drzewa

dodaje.

Projekt graficzny: Jan Kallwejt Studio https://kallwejt.com/
Wykonanie: Bush Art Maciej Wierzbicki

źródło/zdjęcia: BLUE OCEAN COMMUNICATION EXPERTS