,,Na policjanta” wyłudzili od 83-letniej koninianki 53 tysiące

 ,,Na policjanta” wyłudzili od 83-letniej koninianki 53 tysiące

Wczoraj po godzinie 16:00 funkcjonariusze z konińskiej komendy otrzymali zgłoszenie oszustwa metodą NA POLICJANTA. Okazało się, że ofiarą tego przestępstwa padła 83-letnia kobieta, która przekazała 53 tysiące złotych oszustom.

30 marca tuż po godzinie 16:00 w jednym z konińskich mieszkań rozdzwonił się telefon stacjonarny. Odebrała go 83-letnia kobieta, która w słuchawce usłyszała głos mężczyzny podającego się za policjanta. Powiedział on, że jej córka spowodowała wypadek drogowy i została zatrzymana. Oszust podkreślił, że jeśli nie zostanie wpłacona kaucja, to dziewczyna trafi do więzienia. Po pieniądze miał się zjawić adwokat zatrzymanej córki. 83-latka dała się zmanipulować i przekazała 53 tysiące złotych mężczyźnie, który pojawił się w drzwiach jej mieszkania.

Jak się okazało historia związana z wypadkiem córki była wymyślona. Schemat działania przestępców stosujących metodę NA POLICJANTA , FUNKCJONARIUSZA CBŚP czy WNUCZKA jest zawsze taki sam.

Mimo wielu naszych próśb i apeli wciąż seniorzy dają się oszukać. Pamiętajmy, że policjanci NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PIENIĘDZY na poczet kaucji oraz w celu pomocy przy schwytaniu przestępców. Również potwierdzajmy usłyszaną w telefonie historię o wypadku córki czy wnuczki, kontaktując się z nią bezpośrednio albo z osobami jej najbliższymi.
W przypadku osoby podającej się za funkcjonariusza CBŚP lub policjanta należy pamiętać, BY ROZŁĄCZYĆ POŁĄCZENIE TELEFONICZNE PRZED WYBRANIEM NUMERU 112.

źródło/zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Koninie