Najlepszy skate park w regionie

 Najlepszy skate park w regionie

Kazimierz Biskupi ma najlepszy skate park w regionie. Tak uważają miłośnicy jazdy na deskorolce, którzy z niemal całego kraju przyjechali do stolicy tej podkonińskiej gminy na otwarcie nowego obiektu. Inicjatorami jego budowy byli młodzi mieszkańcy Kazimierza, pieniądze dał samorząd.

Na desce jeździ Daniel „Bajkowy” Leśniak – deskorolkowy mistrz Polski w kategorii bowl z 2023 i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników tego sportu w naszym kraju – był gwiazdą otwarcia skate parku w Kazimierzu Biskupim.

Na skate parku można zabrać deski, rolki, hulajnogi czy rowery. Na łowców trików czeka tu kilkanaście rozmaitych przeszkód.

Nikodem Woźniak i Adrian Rybacki są współtwórcami tego obiektu i to im podczas oficjalnego otwarcia skate parku dziękował włodarz gminy. Najbliższy taki obiekt jest w oddalonym o 60 km Turku. Skate park w Kazimierzu kosztował 1,5 mln zł i nie bez powodu powstał tuż przy stadionie.

Podczas ceremonii otwarcia skate parku odbyły się szkolenia z jazdy na deskorolce dla początkujących, były też zawody dla zaawansowanych.