Nowa lokatorka w prezydenckim gabinecie

 Nowa lokatorka w prezydenckim gabinecie

W gabinecie prezydent Ostrowa Wielkopolskiego od wczoraj mieszka malutka kotka ze schroniska w Wysocku Wielkim. Adopcja kota do Urzędu Miejskiego ma promować adopcje zwierząt.

– Mój gabinet ma nowego lokatora, a właściwie lokatorkę! Przeurocza, bardzo młodziutka kotka, która błąkała się po mieście i trafiła do ostrowskiego schroniska, od dziś będzie mi towarzyszyć podczas codziennych obowiązków. To jej pierwszy dzień w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, ale kicia zapoznała się już z nowym domem i wita wszystkich cichym, zadowolonym mruczeniem. Zdecydowanie skradła moje serce – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kicia nie ma imienia. Prezydent Beata Klimek poprosiła o podpowiedź mieszkańców, którzy w komentarzach pod postem o kici na Facebooku zgłaszają propozycje. Spośród nich zostanie wybrane imię, która będzie nosić miejska kotka.

Przed kotką, w gabinecie prezydent, mieszkał Reksio, starszy psiak z ostrowskiego schroniska. Przygarnięto go na czas mrozów, a za cel obrano znalezienie mu dobrego domu.  Po kilku tygodniach czworonożny staruszek ma już kochającego opiekuna.

– Zwierzęta z ostrowskiego schroniska zasługują na nowy dom, na miłość. Odwdzięczają się za okazane dobro ze zdwojoną siłą. Adopcja psa, czy kota to odpowiedzialna decyzja, jednak jeśli myślicie o czworonożnym przyjacielu, zachęcam do odwiedzania podopiecznych schroniska – dodaje prezydent Beata Klimek. 

Dane kontaktowe do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim:

  • ul. Pruślińska 3, 63-410 Wysocko Wielkie
  • tel. 725 705 107 – to telefon do interwencji i wypadków.
  • tel. 722 33 33 76 – to telefon, pod którym można porozmawiać o naszych psach, o adopcji czy ewentualnej rezerwacji (maksymalnie do 2 tygodni) w godzinach pracy schroniska.
  • E-mail: schronisko7ostrow@gmail.com

źródło/zdjęcia: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim