O atomie nadal cisza

 O atomie nadal cisza

Od posiedzenia sejmowej komisji ds. energii, klimatu i aktywów państwowych minął prawie tydzień, a nadal nie ma jasnego stanowiska rządu w sprawie budowy elektrowni atomowej w Koninie. Domagają się tego parlamentarzyści opozycji. Nastroje tonują jednak przedstawiciele sejmowej większości. I mówią, że o przyszłości tej inwestycji zdecydują badania lokalizacyjne i środowiskowe.

Zarówno Koreańczycy z KHNP, jak i przedstawiciele spółki PGE PAK Energia Jądrowa zapewniają, że są gotowi do realizacji tej wielkiej inwestycji.

Obrady sejmowej komisji ds. energii, klimatu i aktywów państwowych przeprowadzono na wniosek jej wiceprzewodniczącego, czyli posła Tomasza Nowaka. Ich celem było zwrócenie uwagi na potrzebę dalszej dyskusji o konińskim atomie, po tym jak branżowe media poinformowały o planach zamrożenia przez rząd pomysłu budowy w Koninie elektrowni jądrowej.

Obecni podczas sejmowej komisji posłowie PiS krytykowali przedstawicieli obecnego rządu za brak konkretów, co do dalszych planów budowy konińskiej elektrowni.

Podczas obrad komisji o potrzebie budowy elektrowni atomowej w Koninie mówili nie tylko parlamentarzyści z subregionu konińskiego. Głos zabrali także samorządowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.