O bezpieczeństwie na drogach podczas eventu przed KDK

 O bezpieczeństwie na drogach podczas eventu przed KDK

W sobotę, 31 lipca od 10.00 do 17.00 zapraszamy na plac przed Konińskim Domem Kultury na event w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Bezpieczna Autostrada”. Tego dnia organizatorzy wydarzenia przekażą władzom Konina automatyczny zewnętrzny defibrylator.

Jej podstawowym celem jest rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.
Kampania ma charakter ogólnopolski i jest przeprowadzana w dwunastu miastach w Polsce oraz na autostradach A1 i A2 (w Miejscach Obsługi Podróżnych MOP), gdzie organizowane są pokazy pierwszej pomocy oraz krótkie zabawy edukacyjne dla dzieci i dorosłych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kampania odbywa się pod patronatem i przy współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W programie sobotniego eventu przed Konińskim Domem Kultury przewidziane są m.in.: – pokazy pierwszej pomocy i użycia AED – możliwość sprawdzenia refleksu, – sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle), – strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu brd i pierwszej pomocy dla dzieci, – aktywny wypoczynek na dedykowanych sprzętach (specjalistyczny masaż relaksacyjny) – SKANER WZROKU (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie) – możliwość skorzystania z podstawowych badań jak pomiar ciśnienia, tętna, saturacja, poziom cukru.

Uczestnicy otrzymają pakiety materiałów zawierające m.in. informacje o tym, jak prawidłowo poruszać się po autostradach, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (dla dorosłych i najmłodszych), zasadach udzielania pierwszej pomocy, a także karty ICE (in case of emergency), pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku.
Dla partnerów projektu – miast, które zostały włączone w cykl eventów, organizatorzy przekażą nieodpłatnie AED (automatyczne zewnętrzne defibrylatory). Dla partnerów projektu – stacji, które zostaną włączone w cykl eventów, organizatorzy oferują nieodpłatnie cykl szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla wszystkich pracowników danej stacji.

źrodło: KDK