Telewizja Wielkopolska - dociera do setek tysięcy domów i mieszkań na terenie całego województwa za pośrednictwem sieci kablowych, co oznacza około półtora miliona osób będących w zasięgu technicznym stacji!

WTI Sp. z o.o.
62-510 Konin
ul. Zakładowa 7
tel. +48 536 702 725
redakcja@wielkopolska.tv
reklama@wielkopolska.tv


Sieć kablowa IKEA kanał 800 HD
Sieć kablowa ASTA-NET kanał 38 HD

Jak odbierać TV Wielkopolska? - Wystarczy mieć dekoder cyfrowych telewizji kablowych INEA lub ASTA-NET. Za pośrednictwem jednych z największych dostawców telewizji w naszym województwie, można całą dobę oglądać kanał TV Wielkopolska w takich miastach, jak Poznań, Gniezno, Piła, Konin, Leszno, Kalisz oraz niemal w każdej wielkopolskiej gminie, a nawet w części województwa zachodniopomorskiego. Jeśli w swoim domu lub mieszkaniu nie mają Państwo dostępu do cyfrowych telewizji kablowych - polecamy oglądać TV Wielkopolska pod adresem www.wielkopolska.tvTwarze TV Wielkopolska:Greta Kaczmarek - g.kaczmarek@wielkopolska.tv
Mieszkanka urokliwego i ważnego historycznie dla regionu konińskiego Kazimierza Biskupiego. Poprzednio spełniała się zawodowo pracując w urzędzie. Jest wydawcą codziennego programu "TV Konin", więc to właśnie dzięki niej mieszkańcy wschodnich obszarów Wielkopolski mogą zobaczyć, co wydarzyło się w ich okolicy i dowiedzieć się o wszystkim tym, co jeszcze ich czeka. Jest osobą niezwykle dokładną, zwinną i pracowitą. Na antenie TV Wielkopolska można ją zobaczyć każdego dnia w roli prezenterki prognozy pogody lub serwisu informacyjnego z Konina.


Emilia Grądziel - e.gradziel@wielkopolska.tv
Na co dzień mieszka w urokliwej i pełnej jezior gminie Ślesin, nieopodal największego w kraju kościoła, czyli bazyliki licheńskiej. Studiowała psychologię. Odważna i sympatyczna. Pasjonatka gotowania i... krawiectwa! Na antenie TV Wielkopolska można ją zobaczyć prezentującą prognozę pogody dla Wielkopolski oraz w serwisach informacyjnych programu "TV Konin". W weekendy dokonuje przeglądu najważniejszych wydarzeń tygodnia w "Ekspresie Wielkopolski".


Monika Juzala - m.juzala@wielkopolska.tv
Dziennikarskie doświadczenie zdobywała między innymi w redakcji Radia Konin. Z zawodu nauczycielka. Na antenie TV Wielkopolska od lat przeprowadza wywiady i prezentuje najważniejsze wiadomości z Wielkopolski. Jest redaktorem naczelnym stacji. Wytrwała, pracowita, odważna i... niezwykle przyjacielska, otwarta, uprzejma, pomocna i skromna :)


Historia stacji: TV Wielkopolska powstała w 2012 roku na bazie emitującej przez dziesięć lat swój program Telewizji Konin, która z kolei powstała przy wsparciu dziennikarzy i pracowników handlowych nieistniejącego już Radia 66, którego historia sięga rozłamu w Radio Konin. Twórcą i pierwszym właścicielem TV Wielkopolska był koniński dziennikarz Sławomir Papiera. Od 2016 roku jedynym właścicielem TV Wielkopolska jest przedsiębiorca Tadeusz Wawrzyniak (właściciel m.in. Konińskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego czy Ośrodka Szkolenia Kierowców Wawrzyniak). Od początku istnienia program w całości montowany jest w Koninie. Redakcja oraz serwer emisyjny znajdują się w obiektach, na terenie kompleksu biznesowego Tadeusza Wawrzyniaka, w Koninie przy ulicy Zakładowej. Stamtąd program w jakości HD trafia do stacji czołowej w Poznaniu, za pomocą światłowodu, skąd emitowany jest mieszkańcom całego województwa wielkopolskiego i fragmentów zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Program TV Wielkopolska skierowany jest do mieszkańców Poznania, Konina, Leszna, Kalisza, Piły, ale także powiatów, gmin i sołectw będących w zasięgu sieci telewizji kablowych. Przez pierwsze pięć lat nadawania TV Wielkopolska program telewizji powstawał w historycznym dla konińskich mediów miejscu - budynku przy ulicy Kleczewskiej 37, tuż przy dawnym elewatorze na konińskim Zatorzu. To właśnie w tym miejscu istniało dawniej konińskie Radio 66 i Telewizja Konin (należące do Sławomira Papiery, twórcy TV Wielkopolska).


Nadawcą programu pod nazwą "Telewizja Wielkopolska", rozpowszechnianego za pośrednictwem sieci kablowych na terenie województwa wielkopolskiego, na podstawie koncesji nr 500/2012-TK, jest Wielkopolska Telewizja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Koninie (62-510), ul. Zakładowa 7. Właścicielem spółki jest Tadeusz Wawrzyniak. Organem właściwym w sprawach telewizji jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ul. Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski 9, 01-015 Warszawa, tel. 22 5973000, fax 22 597 3180, www.krrit.gov.pl


R A M Ó W K A
17:00 - Wielkopolska Kronika
17:30 - Ekspres Wielkopolski
18:00 - wywiady i reportaże
18:30 - serwis koniński
19:00 - programy lokalne
NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ!
Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci abonenci sieci kablowych w całym województwie wielkopolskim.


Ta strona korzysta z plików cookie.