Telewizja Wielkopolska - dociera do prawie 500 tysięcy domów i mieszkań na terenie całego województwa za pośrednictwem sieci kablowych, co oznacza około półtora miliona osób będących w zasięgu technicznym stacji!


Nasz całodobowy program, tworzony jest w 100% dla Wielkopolan! Współpracujemy z gminami, które chętnie zapraszają nas na wiele organizowanych na swoim terenie imprez, nie tylko w stolicach gmin, ale i we wsiach, bo nie wstydzimy się pojawić tam, gdzie konkurencyjne media nie chcą się pojawić. Nie wstydzimy się pokazywać pozytywnych działań nawet w najmniejszych, wielkopolskich wioskach, tuż obok informacji z największych miast naszego województwa, bo taka właśnie jest Telewizja Wielkopolska!

Jak odbierać TV Wielkopolska? - Wystarczy mieć dekoder cyfrowych telewizji kablowych INEA lub ASTA-NET. Za pośrednictwem jednych z największych dostawców telewizji w naszym województwie, można całą dobę oglądać kanał TV Wielkopolska w takich miastach, jak Poznań, Piła, Konin, Leszno, Kalisz oraz niemal w każdej wielkopolskiej gminie, a nawet na niektórych obszarach województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Jeśli w swoim domu lub mieszkaniu nie mają Państwo dostępu do cyfrowych telewizji kablowych - polecamy oglądać TV Wielkopolska w komputerze i na urządzeniach mobilnych pod adresem www.wielkopolska.tv

Nasz program, składa się z premierowego pasma "Ekspres Wielkopolski", nadawanego codziennie o godzinie 17:30 (powtórki o 19:30, 21:00 i następnego dnia o 6:30, 8:00, 10:00 oraz 12:00 i 15:00) - serwisu informacyjnego z całego województwa, po którym emitujemy materiały publicystyczne, wywiady, koncerty, teledyski - to wszystko o naszej Wielkopolsce w Twojej Telewizji Wielkopolska! Prócz godzinnego pasma, emitowanego ośmiokrotnie w ciągu doby, o którym wspomnieliśmy wyżej, resztę czasu antenowego wypełniają: "Wielkopolska Kronika", programy lokalne z Poznania, Kalisza, Leszna i Piły, serwis informacyjny z regionu konińskiego oraz materiały publicystyczno - kulturalne.


Dlaczego warto reklamować się w TV Wielkopolska? -Po pierwsze zasięg. Kanał TV Wielkopolska jest dostępny w jakości HD w największych sieciach telewizji kablowych w województwie. Jesteśmy jedyną alternatywą dla publicznej TVP3 Poznań, oprócz której to właśnie tylko kanał TV Wielkopolska codziennie informuje o sprawach ważnych dla mieszkańców okolic Poznania, Leszna, Konina, Kalisza i Piły. Ponadto emitowany każdego dnia na kanale TV Wielkopolska serwis informacyjny "Telewizji Konin" jest jedynym programem telewizyjnym, skierowanym do mieszkańców wschodniej części Wielkopolski (Konin, Koło, Słupca, Turek). W byłym województwie konińskim nie ma osoby, która nie znałaby naszej marki, w tej okolicy jesteśmy po prostu niezastąpieni! Po drugie - cena. Miesięczna kampania reklamowa na antenie TV Wielkopolska kosztuje niemal tak mało, ile reklama w pierwszym lepszym lokalnym radiu lub na miejskim portalu internetowym czy w gazecie, a przecież liczba naszych odbiorców jest zdecydowanie większa, bo liczona w setkach tysięcy posiadaczy dekoderów cyfrowych kablówek. To się opłaca pod każdym względem!

Historia stacji: TV Wielkopolska powstała w 2012 roku na bazie emitującej przez dziesięć lat swój program Telewizji Konin, która z kolei powstała przy wsparciu dziennikarzy i pracowników handlowych nieistniejącego już Radia 66, którego historia sięga rozłamu w Radio Konin. Twórcą i pierwszym właścicielem TV Wielkopolska był koniński dziennikarz Sławomir Papiera. Od 2016 roku jedynym właścicielem TV Wielkopolska jest przedsiębiorca Tadeusz Wawrzyniak (właściciel m.in. Konińskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego czy Ośrodka Szkolenia Kierowców Wawrzyniak). Od początku istnienia program w całości montowany jest w Koninie. Redakcja oraz serwer emisyjny znajdują się w obiektach, na terenie kompleksu biznesowego Tadeusza Wawrzyniaka, w Koninie przy ulicy Zakładowej. Stamtąd program w jakości HD trafia do stacji czołowej w Poznaniu, za pomocą światłowodu, skąd emitowany jest mieszkańcom całego województwa wielkopolskiego i fragmentów zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Program TV Wielkopolska skierowany jest do mieszkańców Poznania, Konina, Leszna, Kalisza, Piły, ale także powiatów, gmin i sołectw będących w zasięgu sieci telewizji kablowych. Przez pierwsze pięć lat nadawania TV Wielkopolska program telewizji powstawał w historycznym dla konińskich mediów miejscu - budynku przy ulicy Kleczewskiej 37, tuż przy dawnym elewatorze na konińskim Zatorzu. To właśnie w tym miejscu istniało dawniej konińskie Radio 66 i Telewizja Konin (należące do Sławomira Papiery, twórcy TV Wielkopolska).

Nadawcą programu pod nazwą "Telewizja Wielkopolska", rozpowszechnianego za pośrednictwem sieci kablowych na terenie województwa wielkopolskiego, na podstawie koncesji nr 500/2012-TK, jest Wielkopolska Telewizja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Koninie (62-510), ul. Zakładowa 7. Właścicielem spółki jest Tadeusz Wawrzyniak. Redaktorem naczelnym stacji jest Piotr Czmil (e-mail: p.czmil@wielkopolska.tv), funkcję zastępcy redaktora naczelnego sprawuje Monika Juzala. Organem właściwym w sprawach telewizji jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ul. Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski 9, 01-015 Warszawa, tel. 22 5973000, fax 22 597 3180, www.krrit.gov.pl


R A M Ó W K A
17:00 - Wielkopolska Kronika
17:30 - Ekspres Wielkopolski
18:00 - wywiady i reportaże
18:30 - serwis koniński
19:00 - programy lokalne
NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ!
Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci abonenci sieci kablowych w całym województwie wielkopolskim.


Ta strona korzysta z plikĂłw cookie.