Obostrzenia sanitarne przedłużone do 14 marca

 Obostrzenia sanitarne przedłużone do 14 marca

Na podstawie informacji opublikowanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów przedłużono obowiązujące obostrzenia sanitarne do 14 marca br.

Ze względu na wzrost liczby zakażeń od 27 lutego wprowadzone zostają dodatkowe obostrzenia, mowa o wprowadzeniu obowiązku zakrywania nosa i ust tylko i wyłącznie za pomocą maseczki. Osoby, które do tej pory stosowały przyłbice ochronne lub zakrywały usta i nos szalikiem, bandaną, kominem czy chustą, od najbliższej soboty 27 lutego będą musiały korzystać z maseczek.

Oprócz tego od soboty zmieniają się zasady związane z ruchem granicznym z naszymi południowymi sąsiadami Czechami i Słowacją. Otóż osoby, które będą przyjeżdżały do Polski z tych dwóch krają są zobowiązane do odbycia kwarantanny. Ten obowiązek nie dotyczy osób zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki przeciw koronawirusowi Sars-Cov 2 lub posiadających negatywny wynik testu.

W województwie warmińsko-mazurskim od 27 lutego br. obostrzenia sanitarne zostają zaostrzone: uczniowie klas 1 do 3 przechodzą na naukę zdalną, zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie sztuki. Także niedawno otwarte baseny, czy korty tenisowe zostaną zamknięte.

zdjęcia: kprm.pl