Ostrów dla zwierząt

 Ostrów dla zwierząt

Ostrów Wielkopolski to miasto z sercem do zwierząt. W minionym roku ponad 130 tys. złotych przeznaczono na zapobieganie bezdomności zwierząt oraz opiekę nad kotami wolno żyjącymi. W 2022 roku z programu opieki nad zwierzętami skorzystały setki czworonogów. Zadania te będą kontynuowane w bieżącym roku.

– W ostrowskim programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt stawiamy na działania profilaktyczne, które z czasem ograniczą zjawisko bezdomności zwierząt w mieście. To sterylizacja i kastracja oraz czipowanie zwierząt. Równie istotna jest także troska o koty wolno żyjące w mieście, które dokarmiamy, ale i zapewniamy im leczenie. W 2022 roku przeznaczyliśmy na te działania ponad 130 tys. złotych – podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

2022 rok z programu opieki nad zwierzętami skorzystały setki zwierząt. Wśród zwierząt, które mają właścicieli zabieg sterylizacji lub kastracji przeszło 96 kotów i 95 psów. Zaczipowane zostały 62 czworonogi.

Dodatkowo 273 kotów wolno żyjących poddano zabiegom sterylizacji lub kastracji, a czipy wszczepiono 177 wolno żyjącym kotkom.

Jednym z ważnych punktów programu jest również leczenie wolno żyjących kotów. W sumie udało się ich wyleczyć aż 183.

W ramach programu opieki nad zwierzętami dokarmiane są również wolno żyjące koty w mieście. Karmę rozdano w dwóch turach, a “karmiciele” dokarmiają 736 ostrowskie koty! W sumie przekazano 4 000 puszek mokrej karmy i 629 opakowań karmy suchej.