Piknik Zdrowia „Żółty Weekend” – już jutro w Kaliszu

 Piknik Zdrowia „Żółty Weekend” – już jutro w Kaliszu

Już jutro mieszkańcy Kalisza będą mogli skorzystać z badań i konsultacji, które zostaną przeprowadzone w ramach Aglomeracyjnego Pikniku Zdrowia „Żółty Weekend”. Akcję organizują Powiat Kaliski wraz ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Piknik odbędzie się w godzinach 9.00 – 18.00 przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu, przy placu św. Józefa 5.

Do dyspozycji mieszkańców będzie m.in. autobus WZW, autobus STOPCZERNIAK, Stoisko Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku, Mammobus Open Poznań, a także będzie można skorzystać z porad Gabinetu Rehabilitacji „Body” i zapoznać się z wydawnictwami medycznymi. Do dyspozycji mieszkańców będzie także ambulans do badań RTG z Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy.

Aglomeracyjny Piknik Zdrowia jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji inaugurującej projekt pn. „Program edukacji zdrowotnej, wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”.

Podczas Aglomeracyjnego Pikniku Zdrowia mieszkańcy będą mogli wykonać bezpłatne i płatne badania.

  • Autobus WZW – personel będzie udzielał wszelkich informacji o realizacji Programu edukacji zdrowotnej, wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, a także będzie edukował i przedstawiał zalecenia związane z profilaktyką zakażeń wątroby. W Autobusie WZW odbędzie się ponadto wstępna kwalifikacja do dalszego postępowania medycznego – bezpłatnych badań lub szczepień przeciwko WZW.
  • Autobus STOPCZERNIAK – badanie znamion skórnych w kierunku wykrycia złośliwych nowotworów skóry. Zapraszamy już dziś do rejestracji telefonicznej pod nr tel.+48 800 808 006 . Badanie można tez wykonać bez wcześniejszej rejestracji, przychodząc w sobotę pod siedzibę Starostwa Powiatowego w Kaliszu.
  • Stoisko Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku – w tym miejscu będzie można zapoznać się ze szczegółową ofertą usług świadczonych przez Poradnię.
  • Mammobus z Ośrodka Open Poznań – będzie prowadził bezpłatne badania ukierunkowane na wykrycie raka piersi. Rejestracja telefoniczna pod numerem 61 8557528 lub 61 851 30 77 lub bezpośrednio na miejscu.
  • Gabinet Rehabilitacji „Body” – mgr fizjoterapii Daniel Glazer będzie przeprowadzał konsultacje fizjoterapeutyczne oraz pokaz możliwości urządzenia do terapii falą uderzeniową, będącą nieinwazyjną metodą terapii, która ma działanie przeciwbólowe i przyspieszającej gojenie tkanek miękkich.
  • Stoisko z książkami i wydawnictwami medycznymi – będzie można w tym miejscu nabyć lub zapoznać się z publikacjami medycznymi
  • stoiska promocyjne Powiatu Kaliskiego i Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowskiej