Politycy PSL o konińskim szpitalu

 Politycy PSL o konińskim szpitalu

Rządowe wsparcie dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie obiecał wiceminister zdrowia. Marek Kos wraz z politykami Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkał się z dyrekcją placówki i rozmawiał o jej problemach. A tych nie brakuje.

Konińska placówka przede wszystkim potrzebuje pomocy finansowej, bo od lat boryka się z ogromnym długiem. A tegoroczne ustawowe podwyżki płacy minimalnej jeszcze tę sytuację pogarszają. Dlatego wizytujący naszą lecznicę wiceminister z jego dyrekcją rozmawiał głównie o pieniądzach i inwestycjach potrzebnych do rozwoju.

Na spotkaniu z dziennikarzami minister przypomniał, że duża część pieniędzy z odblokowanego przez Unię Europejską Krajowego Planu Odbudowy trafi właśnie do takich szpitali jak koniński.

Zdaniem obecnej na konferencji radnej sejmiku województwa wielkopolskiego i jednocześnie lekarki Anny Majdy inwestycje w zdrowie są szczególnie ważne właśnie tu. Zwłaszcza w kontekście chorób onkologicznych.

Politycy PSL mówili też o potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa lekowego Polski i Europy oraz wznowienia badań nad walką z chorobami rzadkimi.