Praca wre

 Praca wre

Budowa kładki nad kanałem Ulgi oraz przebudowa ulicy Jana Pawła II – to dwie największe inwestycje drogowe prowadzone obecnie w Koninie. Prace idą pełną parą, choć nie brakuje przeszkód na drodze do ich szybkiego zakończenia.

26 milionów zł – tyle kosztuje budowa kładki nad Wartą w Koninie, ale miasto nie zapłaci za nią ani złotówki.

Dziewięć milionów z funduszy norweskich, niecałe 5 milionów z polskiego ładu, 2,5 mln zł z inwestycji lokalnych oraz 9 milionów z funduszy norweskich, jest to taki projekt, gdzie udało się wszystkie źródła finansowania zebrać w jedno, zgrać w jednym czasie i doprowadzić do tego, że ona jest neutralna do budżetu miasta – powiedział Paweł Adamów, zastępca Prezydenta Konina.

Prace idą w dobrym tempie, jednak nie obyło się bez opóźnień. 

Wyspa Pociejewo była zalana przez dobry ponad miesiąc w okresie wiosenno-letnim, wtedy wykonawca musiał zrezygnować z pewnych prac – powiedział Paweł Adamów, zastępca Prezydenta Konina.

W listopadzie kładka łącząca wyspę Pociejewo z V osiedlem powinna być gotowa. Większe opóźnienia w pracach są na ulicy Jana Pawła II. W tym przypadku natrafiona na problemy infrastrukturą podziemną tej inwestycji, a konkretnie z jej inwentaryzacją.

W momencie kiedy wykonawca przystępuję do prac, okazuje się, że sieć gazowa, czy energetyczna, czy wodociągowa, ona idzie w całkiem inny sposób niż było to wiele lat temu zarchiwizowane w dokumentach, no i to spowodowały duże opóźnienia w tym zakresie – powiedział Paweł Adamów, zastępca Prezydenta Konina.

Do końca wakacji droga ma być przejezdna w obu kierunkach. Obecnie obowiązuje tam ruch wahadłowy.