Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej

 Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej

Już w kolejną niedzielę, 23 maja, po długiej przerwie rusza rajd rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. To już V edycja rajdu podczas, którego rowerzyści przemierzają powiat kaliski tropem zabytkowych obiektów sakralnych.
Zapisy trwają do 20 maja, a udział w rajdzie jest bezpłatny.

Tym razem, spragnieni ruchu i uczestnictwa w rajdach cykliści wyruszą na ok. 60-kilometrową trasę. Łącznie odwiedzą trzy drewniane świątynie: Kościół pw. Św. Wojciecha na Zawodziu, Kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich oraz Kościół filialny pw. Świętej Trójcy w Kamiennej. I właśnie w tej ostatniej miejscowości skończy się pierwsza część rajdu, po której wspólnie wyruszą w drogę powrotną tą samą trasą, by dotrzeć do mety rajdu, czyli do placu przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Zbiórka cyklistów odbędzie o godzinie 9.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Po kwadransie przeznaczonym na omówienie spraw porządkowych i organizacyjnych wszyscy wyruszą w drogę. Zgłoszenia są przyjmowane drogą elektroniczną na adres promocja@powiat.kalisz.pl do dnia 20 maja lub telefonicznie pod numerem (62) 50 14 306.

źródło: powiat kaliski