Skutki intensywnych deszczy

 Skutki intensywnych deszczy

W kilku regionach województwa wielkopolskiego wystąpiły intensywne opady deszczu. Doszło do podtopień wielu budynków. Zalane zostały ulice, piwnice, tereny prywatne. Strażacy wzywani byli przede wszystkim do wypompowania wody.

W Poznaniu najbardziej ucierpiała północno-wschodnia część miasta. Część mieszkańców Piątkowa przez chwilę nie miała dostępu do prądu. W Swarzędzu i Czerwonaku zostały zalane ulice. Doszło także do zawalenia się dachu hali sportowej  na os. Pod Lipami w Poznaniu, podtopienia katedry i dworca PKS, a także pięciu poznańskich szpitali.

Intensywne opady wystąpiły także we wschodniej Wielkopolsce. W Ślesinie przy ul. Kleczewskiej oraz w Wilczynie przy ul. Cegielińskiej strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. W Golinie oraz w Półwiosku Lubstowskim zalaniu uległy ulice. W Mikorzynie, gmina Ślesin uszkodzeniu uległ dach na budynku gospodarczym. Ponadto strażacy wyjeżdżali do naderwanych konarów oraz powalonych drzew w miejscowości Głębockie Drugie Szyszyn, Wysokie oraz w Koninie przy ul. Leśnej. W wyniku wyładowań atmosferycznych w miejscowości Szysznek doszło do pożaru drzewa oraz w miejscowości Radolina zapaleniu uległ silnik w budynku stolarni – poinformował rzecznik prasowy PSP w Koninie st. kpt. Sebastian Andrzejewski


Zdjęcia: OSP Golina i OSP Ślesin