Słoń bohaterem filmu

 Słoń bohaterem filmu

Jak napisać scenariusz filmowy, zaplanować zdjęcia, oświetlić plan, nagrać dźwięk i jak ciekawie zmontować nagranie. Tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów filmowych, jakie od czwartku do soboty odbywać się będą w Muzeum Okręgowych w Koninie. Będzie to inauguracja projektu edukacyjnego „W pogoni za słoniem”, realizowanego z okazji jubileuszu odnalezienia kości słonia leśnego na naszym terenie.

O tych kościach słonia leśnego żyjącego na terenie obecnej Wielkopolski 100 tysięcy lat temu napisano i powiedziano już prawie wszystko co dało się z nich wyczytać. Filmowano je też na niezliczone sposoby. Teraz staną się obiektem warsztatów filmowych organizowanych przez Muzeum.

Będą to pierwsze z cyklu warsztatów organizowanych przez Muzeum w ramach nowego projektu edukacyjnego „W pogodni za słoniem”. Kolejne skierowane będą do dzieci w wieku 6-10 lat i ich mam i polegać będą na szyciu maskotek słonia leśnego.

Słoń leśny w tym roku będzie też bohaterem warsztatów fotograficznych oraz tworzenia gier planszowych. Muzeum organizuje je, by uświetnić 40-lecie odkopania kości, które dziś stanowią jeden z najcenniejszych eksponatów placówki.

Projekt edukacyjny „W pogoni za słoniem” został dofinansowany ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.