Spotkanie z profesorem Waldemarem Łazugą

 Spotkanie z profesorem Waldemarem Łazugą

Interaktywne Muzeum Gniezna działające w ramach Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie i Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo zapraszają na spotkanie z profesorem Waldemarem Łazugą. Znawca i piewca historii oraz Austro-Węgier opowie o związanym z Czerniejewem i Gnieznem Ludwiku Ćwiklińskim.

Spotkanie zatytułowane „Tożsamość Fyrtli. Ludwik Ćwikliński z Czerniejewa w ministry” jest kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna 2021. Profesor Ludwik Ćwikliński był wybitnym znawcą literatury antycznej, pionierem obecności kobiet na uczelniach wyższych, znawcą sztuki i jednym z odkrywców talentu Gustawa Klimta. W latach 1917-1918 Ćwikliński piastował stanowisko ministra edukacji w rządzie Austro-Węgier. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać nie tylko nietuzinkowy życiorys, ale także dowiedzieć się jaki wpływ miał profesor Ćwikliński na zmiany obyczajowe na ziemiach polskich pod zaborami.

Spotkanie odbędzie się 2 września o godz. 18:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo. Projekt Interaktywne Muzeum Gniezna 2021 dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w programie EtnoPolska2021.
Wstęp wolny.