Śremski Ośrodek Kultury gromadzi „Kamyki radości”

 Śremski Ośrodek Kultury gromadzi „Kamyki radości”

Śremski Ośrodek Kultury, który w kwietniu przeprowadził wiosenną akcję „Kamyki Radości”, kontynuuje zabawę. W czerwcu, z okazji Dnia Dziecka chce ułożyć wielki, korowy uśmiech, dlatego zachęca do wsparcia przedsięwzięcia.

„Malowanie kamieni to świetny pomysł na relaks, wspólne spędzenie czasu i rozwój kreatywności. Każdy może spróbować swoich sił przy malowaniu i przekonać się, jaką może mieć z tego frajdę. Ci, którzy już stworzą swoje małe kamienne arcydzieła, przynoszą je do Śremskiego Ośrodka Kultury. Otrzymane kamienie posłużą do dalszej zabawy. Z okazji Dnia Dziecka z otrzymanych kamieni ułożymy wielki, kolorowy uśmiech. Uśmiech, którego z uwagi na panującą pandemię i zakrywanie ust maseczkami wciąż nam tak bardzo brakuje. Poślemy go z ogromem pozytywnej energii w świat. Niech pozdrowienia z naszej gminy dotrą do mieszkańców całej Polski”, informują organizatorzy.


Do akcji włączają się przedszkola, szkoły, domy pomocy społecznej oraz artyści. Swoje wsparcie i kamień z logo gminy przekazał także burmistrz Śremu Adam Lewandowski. Aby zrealizować cel zabawy potrzeba tysiąca kolorowych kamieni radości.