Trekking w szczytnym celu

 Trekking w szczytnym celu

1603 metry nad poziomem morza. To wysokość Śnieżki, najwyższego szczytu Karkonoszy. Już w najbliższy weekend będzie on oblegany przez tysiące strażaków. Wszystko w szczytnym celu. Będą oni promować honorowe dawstwo szpiku.

Tak w maju do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku zachęcano podczas biegu organizowanego przez ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KONINIE.

Na świecie co 27 sekund, a w Polsce co 40 minut jedna osoba dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Dlatego tak ważne są tego rodzaju inicjatywy.

Uczniowie z Konina biegali, natomiast strażacy z całej Polski będą chodzić po górach. W taki sposób zamierzają zachęcić do rejestracji w bazie DKMS.

W tym roku strażakom towarzyszyć będzie dodatkowa osobista motywacja. Swojego genetycznego bliźniaka poszukuje ich koleżanka Monika, druhna OSP Trzebnice.

W akcji weźmie udział 1000 osób. Wśród nich będzie ponad 140 druhen i druhów z Wielkopolski.

Dotychczas w całej Polsce strażacy zorganizowali ponad 140 akcji rejestracji, podczas których do bazy Fundacji DKMS dołączyło prawie 6000 osób gotowych pomóc chorym na nowotwory krwi.