Trwają zapisy na Bieg Milowego Słupa

 Trwają zapisy na Bieg Milowego Słupa

TEGOROCZNA XXIII EDYCJA BIEGU W NOWEJ, NOCNEJ ODSŁONIE JUŻ 15 MAJA 2021…

Duża liczba zgłoszeń do nocnego Biegu Milowego Słupa Ponad 160 uczestników zgłosiło się w pierwszym tygodniu rejestracji do pierwszego w historii nocnego Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa.

Nowa trasa i nowa pora biegu organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie jest w tym roku dodatkową atrakcją dla zawodników, którzy 15 maja 2021 r. staną na starcie biegu i marszu z kijkami. Oprócz nowej, nocnej formy biegu MOSiR zaproponował w tym roku zupełnie nową trasę, która szczególnie podkreśli położenie miasta nad Wartą. – Jest to miejski bieg, a więc chcemy trasą biegu połączyć prawą i lewą część Konina.

Trasa biegu dwukrotnie prowadzi przez most, zatem o zmroku biegacze będą mogli spoglądać na miasto skąpane w ulicznym świetle, odbijające się w rzece latarnie, gwiazdy i księżyc. Sam bieg będzie miał widowiskowy wygląd, ponieważ biegacze będą wyposażeni w lampki naramienne a my trasę biegu w kilku punktach dodatkowo doświetlimy – tłumaczy Ewa Kulczyńska dyrektor MOSiR w Koninie i zachęca innych do zapisywania się do biegu i marszu. Organizatorzy biegu nie chcą ujawniać jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących biegu. Jedną z takich niewiadomych będzie medal, który każdy z uczestników zawiesi na swojej szyi. – To bardzo ciekawy projekt, który wyraźnie podkreśli atrakcje jakie biegacze będą widzieli naocznie podczas biegu, ale prezentacja medalu dopiero przed nami – dodaje Ewa Kulczyńska. Uczestnicy Biegu w pakiecie startowym oprócz medalu otrzymają też koszulkę i inne biegowe gadżety oraz upominki od sponsorów.

Przez 21 lat Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa odbywał się w ciągu dwóch dni, pierwszego dnia o sile biegu stanowili uczniowie, drugiego organizowano bieg dla biegaczy na dystansie 10 km oraz marsz na dystansie 5 km. Wszystko zmieniło się w ubiegłym roku, kiedy pandemia zmieniła plany wszystkich imprez kulturalnych i sportowych, a bieg odbył się wirtualnie.

Rejestracja do tegorocznego biegu wystartowała 1 marca i jest prowadzona poprzez dwie strony internetowe: www.dostartu.pl oraz www.mosirkonin.pl Tegoroczny 23. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa przypomni też o innej wyjątkowej rocznicy związanej z miastem. W tym roku przypada 870 lat najstarszego znaku drogowego w Polsce i najstarszego zabytku jaki znajduje się w Koninie.

źródło / fot.: MOSiR w Koninie