W Koninie zostaną utworzone trzy punkty szczepień masowych

 W Koninie zostaną utworzone trzy punkty szczepień masowych

Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski potwierdza, że w drugiej połowie miesiąca w Koninie zostaną utworzone trzy punkty szczepień masowych. Prezydent Konina zgłosił Wojewodzie Wielkopolskiemu następujące lokalizacje: dwa punkty w budynkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Szpitalnej w starej części miasta i przy ul. Wyszyńskiego (nowa część Konina) oraz „zieloną halę” MOSiR przy ul. Popiełuszki (Morzysław).

Wszystkie miejsca są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dziennie wszystkie punkty są w stanie obsłużyć 2.000 osób, natomiast jeśli będzie taka konieczność i pozwolą na to dostawy szczepionek docelowo możemy obsłużyć nawet do 4.000 osób. Dziś zgłosimy wojewodzie na piśmie pełną gotowość do działania w wyznaczonym terminie

mówi prezydent Piotr Korytkowski.

Organizacją miejsc zajmuje się Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego. Jak informuje jego kierownik Paweł Figurski:

W tej chwili kompletowane jest niezbędne wyposażenie punktów. Musieliśmy kupić m.in.: chłodziarki do przetrzymywania i transportu szczepionek, parawany, meble i sprzęt sanitarny, środki ochrony osobistej, a także wygospodarować i przewieźć stoły, krzesła, komputery. W hali w Morzysławiu pacjentów mają przyjmować cztery zespoły szczepiące, w każdym z dwóch punktów w szpitalu po dwa lub w razie konieczności nawet więcej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas masowe szczepienia powinny się rozpocząć w drugiej połowie kwietnia. – Z trzech punktów szczepień będą mogli korzystać mieszkańcy w wieku 18-60 lat, którzy do tej pory nie zostali zaszczepieni.

dodaje Figurski.

Poniżej harmonogram prac punktów szczepień:

1. Punkt w WSZ przy ul. Szpitalnej
– czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7:00 – 19:00.
2. Punkt w WSZ przy ul. Wyszyńskiego
– czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 19:00.
3. Hala MOSiR przy ul. Popiełuszki
– czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 – 21:00.

źródło: Miasto Konin

Władze Konina jeszcze raz z całą stanowczością podkreślają, że to nie Miasto odpowiada za prowadzoną rejestrację osób zgłaszających się na szczepienia i nie ponosi odpowiedzialności za terminowe dostawy szczepionek! Poniżej harmonogram prac punktów szczepień: 1. Punkt w WSZ przy ul. Szpitalnej – czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7:00 – 19:00, 2. Punkt w WSZ przy ul. Wyszyńskiego – czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 19:00, 3. Hala MOSiR przy ul. Popiełuszki – czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 – 21:00.