W piątek rusza największy festiwal filmowy w Polsce! 18. Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w Kinie Muza

 W piątek rusza największy festiwal filmowy w Polsce! 18. Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w Kinie Muza

Wydarzenie potrwa od 3. do 12. września.  

W zeszłym roku pierwsza hybrydowa edycja MDAG zgromadziła ponad 170 tysięcy widzów, tym samym stając się największym festiwalem filmowym zorganizowanym w historii Polski! Otwierając się na odbiór filmów online, festiwal dotarł do osób starszych, z niepełnosprawnościami czy z mniejszych miejscowości. I to właśnie za taki sukces w czasie pandemii Dyrektor festiwalu, Artur Liebhart dostał Paszport Polityki w kategorii KULTURA ZDALNA. To była nagroda specjalna, przyznawana po raz pierwszy. Nagroda za błyskawiczne dostosowanie się do nowych warunków w trudnym sezonie. Za sukces potwierdzony nie tylko utrzymaniem, ale wręcz powiększeniem zasięgu imprezy, za stworzenie platformy cyfrowej dystrybucji filmów i tym samym świetnego przykładu dla innych.  

W całej Polsce widzowie i widzki mają do wyboru niemal 150 filmów dokumentalnych z całego świata: filmów pełnometrażowych, krótkometrażowych, animacji i seriali dokumentalnych. To kino wymagające, zmuszające do refleksji nad kondycją współczesnego świata. 

W Poznaniu organizatorzy zapraszają do Muzy na 159 projekcji 58 filmów
w 15 sekcjach festiwalowych. Przygotowano też 23 wydarzenia dodatkowe, na które zaproszono 12 twórców i bohaterów wyświetlanych w tym roku produkcji. Odsłona online festiwalu odbędzie się między 16.09 a 3.10 na platformę mdag.pl. Tam też można kupić bilety na seanse w Muzie. 

źródło: mdgag