W Poznaniu powstanie „Magiczny Las”

 W Poznaniu powstanie „Magiczny Las”

MAGICZNY LAS W OGRODZIE DENDROLOGICZNYM UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Takiej atrakcji w Poznaniu jeszcze nie było. Musimy wprawdzie na nią poczekać aż do początku listopada, ale warto, bo Ogród Dendrologiczny UPP rozbłyśnie jak nigdy wcześniej. Powstanie w nim pełen atrakcji „Magiczny Las”, malowany iluminacjami, nastrojową muzyką i niesamowitymi botanicznymi opowieściami – nierzadko z dreszczykiem! Iluminacyjny spektakl podkreśli piękno Ogrodu Dendrologicznego, przyciągnie najmłodszych bajkowym klimatem, a wszystkim zwiedzającym przybliży przyrodę w niezwykle atrakcyjny sposób. Będzie to unikalne połączenie edukacji i rozrywki w cudownym klimacie. Parki Iluminacji to coraz popularniejszy na świecie format zimowej atrakcji, w szczególności chętnie organizowany w ogrodach botanicznych i dendrologicznych, które z naturalnych przyczyn zwykle zamykane są na zimę.

„Tego typu atrakcje od lat organizowane są w wielu amerykańskich ogrodach botanicznych. W Europie od lat można było oglądać świetlne iluminacje w ogrodach botanicznych Berlina czy Edynburga. W Polsce od kilku lat ogromną popularnością cieszą się Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie”

Krzysztof Sachs

z wrocławskiej firmy Topacz Investments, która zorganizowała w 2020 roku z ogromnym sukcesem Park Iluminacji na Zamku Topacz pod Wrocławiem. W kolejnym sezonie postanowiła zorganizować podobne przedsięwzięcie w Poznaniu, a na lokalizację wybrała przepiękny Ogród Dendrologiczny należący właśnie do Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. „Magiczny Las”, który powstanie w Ogrodzie Dendrologicznym UPP, to unikalny kompleks iluminacji, zapewniający ponad kilometrowy spacer w magicznej atmosferze wykreowanej przez przeróżne efekty świetlne, muzyczne i dźwiękowe.

To będzie połączenie atrakcyjnej rozrywki z edukacją – opowiada dr inż. Ewa Jerzak, zastępca kierownika Ogrodu Dendrologicznego UPP –„Park będzie oferował kilka warstw narracyjnych od bajkowych, leśnych przygód oferowanych najmłodszym, poprzez magiczny leśny klimat atrakcyjny dla odbiorców w każdym wieku, po edukacyjny przekaz dotyczący drzew, roślin i zwierząt”.

Atrakcje iluminacyjne uzupełnione będą o dodatkowe aktywności, jak choćby nocne strzelanie z łuku przygotowane przez sekcję łuczniczą Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a do tego zapewnione będą smaczne, zimowe posiłki i gorące napoje. W tej chwili trwa etap projektowania iluminacji, ale już dziś możemy zdradzić, że „Magiczny Las” w Ogrodzie Dendrologicznym to będzie ponad 100 dni unikalnej atrakcji na świeżym powietrzu, blisko 2000 metrów iluminowanych spacerowych ścieżek, kilkadziesiąt ledowych rzeźb, kilkaset tysięcy energooszczędnych punktów świetlnych, nieograniczona ilość wrażeń!

Informacje praktyczne: Wstęp będzie biletowany. Iluminacje będzie można zwiedzać indywidualnie i przejście całej trasy zajmie co najmniej godzinę, ale biorąc pod uwagę wszystkie przygotowane atrakcje można będzie w Ogrodzie Dendrologicznym UPP spędzić nawet 2-3 godziny nie nudząc się. Godziny otwarcia wieczorne (po zmierzchu), prawdopodobnie od 16.00 do 21.00 (w listopadzie i lutym prawdopodobnie od 17.00 do 21.00).

żródło/fot. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu