W weekend majowy szczepienia bez rejestracji

 W weekend majowy szczepienia bez rejestracji

W weekend majowy w największych miastach wojewódzkich staną specjalne punkty szczepień. W Poznaniu punkt będzie zlokalizowany przy ul. Wiankowej. Do naszego województwa trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Osoby, które są w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i mają już e-skierowanie, od 1 do 3 maja mogą się zaszczepić się bez zapisów. Szczepienia będą wykonywane w godzinach od 10:00 do 19:00. Wtedy będzie możliwość przyjęcia jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson.

1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, natomiast 3 maja zaszczepić się mogą osoby, które ukończyły 34 rok życia. Poza tym, ze szczepień będą będą skorzystać również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

W Wielkopolsce zostało wykonanych już ok. 950 tysięcy szczepień. W skali całego kraju to już łącznie blisko 11 milionów wykonanych szczepień.

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Na termin szczepienia można zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.