Wiceprezydent Konina w ruchu Szymona Hołowni

 Wiceprezydent Konina w ruchu Szymona Hołowni

Zastępca Prezydenta Konina Paweł Adamów dołączył do ruchu Polska 2050. Wcześniej działał w strukturach Nowoczesnej. Wiceprezydent podczas konferencji prasowej z udziałem Szymona Hołowni i posłanki Pauliny Hennig-Kloski zaznaczył, że wszystko odbywa się w porozumieniu z prezydentem miasta.

Piotr Korytkowski wydał oświadczenie w tej sprawie.

„W związku z pytaniami mediów dotyczącymi przejścia mojego zastępcy ds. gospodarczych z partii Nowoczesna do ruchu Polska 2050 informuję, że status Pawła Adamowa w Urzędzie Miejskim w Koninie pozostaje bez zmian. Nadal będzie on pełnił funkcję mojego zastępcy. Przynależność polityczna jest bowiem dla mnie sprawą drugorzędną. Kwestią zasadniczą pozostają dla mnie kompetencje, rzetelna praca na rzecz mieszkańców Konina, godne reprezentowanie interesów naszego miasta i współpraca dla jego dobra ponad podziałami. Przez ponad dwa lata wspólnej pracy Paweł Adamów dał się poznać jako znakomity, oddany sprawom Konina fachowiec. Efekty jego działalności widać na ulicach Konina. Cieszę się, że możemy razem zmieniać nasze miasto i wprowadzać je na nową ścieżkę rozwoju” .

Radna Emilia Wasielewska, która także opuściła Koalicję Obywatelską i dołączyła do ruchu Szymona Hołowni zapowiedziała, że na najbliższej sesji Rady Miasta zostanie powołany nowy klub Wspólny Konin.