Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w tym roku online

 Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w tym roku online

Rola i znaczenie owadów zapylających w rolnictwie, ochrona roślin w oparciu o system eDWIN, wykorzystanie dronów w rolnictwie czy wykorzystanie krzemu w uprawach rolniczych – to tylko niektóre tematy, które zostaną podjęte na konferencji online, która odbędzie się w niedzielę, 11 kwietnia, od godziny 11 do 15. Konferencja jest organizowana przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu w zamian za tradycyjne Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ, które co roku odbywały się w Marszewie.

Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie były coroczną tradycją. Niestety, z powodu trwającej pandemii koronawirusa, w tym roku także musimy zrezygnować ze stacjonarnej formy wydarzenia. Zamiast tego zapraszamy do uczestnictwa w konferencji online „Droga do sukcesu w produkcji rolniczej – Wiosna 2021”, którą organizuje Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Aktualna sytuacja niestety uniemożliwia przeprowadzenie targów w formie stacjonarnej. Zależy nam jednak na tym, by tradycja targów w Marszewie nie zanikła. Dlatego też w tym roku ponownie zdecydowaliśmy się na formę konferencji online, na której zostaną podjęte istotne dla rolników tematy. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna w najbliższych tygodniach ulegnie poprawie, co pozwoli nam powrócić do stacjonarnych targów oraz bezpośrednich spotkań z rolnikami

mówi Wiesława Nowak, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Pokażemy nowości, które mogą pomóc ograniczyć stosowanie chemicznych środków ochrony roślin. Ponadto, zaprezentujemy środki, które mogą przyczynić się do poprawy jakości oraz wielkości plonu. Zaprezentujemy także nowości na naszych poletkach, opowiemy o znaczeniu atestacji opryskiwaczy w kontekście polityki Zielonego Ładu oraz przedstawimy flagowe projekty Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, czyli eDWIN oraz SmartAgriHubs

mówi z kolei Iwona Perońska, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego nr 7 w Marszewie.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do 15. Aby wziąć udział, niezbędna jest wcześniejsza rejestracja. Można to zrobić na kilka sposobów:

– na stronie internetowej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu w zakładce „Wydarzenia”, wybierając „Szkolenia”,

– za pomocą aplikacji mobilnej EPSU,

– telefonicznie u organizatora Roberta Cichego (723 678 059) lub u swojego najbliższego doradcy,

– wysyłając wiadomość e-mail do organizatora Roberta Cichego (robert.cichy@wodr.poznan.pl) lub do swojego najbliższego doradcy.

Po zarejestrowaniu uczestnik otrzyma link, w który trzeba będzie kliknąć, by wziąć udział w konferencji.

Program konferencji:

11.00 – 11.15 – Uroczyste otwarcie konferencji (Maciej Szłykowicz)
11.15 – 11.30 – Marszewskie targi od zawsze w roli propagatora wiedzy i innowacji na obszarach wiejskich (Robert Cichy)
11.30 – 12.00 – Zadbamy o Twoje plony – Zakłady Chemiczne Siarkopol (Jarosław Sołtysiński)
12.00 – 12.40 – Zmiany w zasadach przyznawania płatności bezpośrednich, rolno- środowiskowo-klimatycznych, ekologicznych, dobrostanowych oraz zmiany wdrożone w aplikacji eWniosekPlus w roku 2021 (Krzysztof Kaliński, zastępca kierownika BP ARiMR) 12.40 – 13.00 – Rola i znaczenie owadów zapylających w rolnictwie ( Dorota Piękna- Paterczyk)
13.00 – 13.15 – Ochrona roślin w oparciu o system wspomagania decyzji eDWIN (Lidia Spychalska)
13.15– 13.30 – Przerwa
13.30 – 13.45 – Wdrażanie e-usług za pomocą dronów dla małych i średnich gospodarstw- projekt SmartAgriHubs i Flagowe Eksperymenty Innowacyjne (Maciej Zacharczuk)
13.45 – 14.00 – Lokalne partnerstwa do spraw wody (Michał Sosiński)
14.00 – 14.15 – Wykorzystanie krzemu w uprawach rolniczych ( dr Jan Golba PERMA- GUARD)
14.15 – 14.30 – Kwasy humusowe w uprawach rolniczych ( Łukasz Basiak AGRAPLANT) 14.30 – 14.45 – Dlaczego atestacja opryskiwaczy jest tak ważna? (Wacław Biadała)
14.45 – 15.00 – Dyskusja

źródło/zdjęcia: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu