Wirtualna wystawa „Antoni Radziwiłł oraz jego epoka…”

 Wirtualna wystawa „Antoni Radziwiłł oraz jego epoka…”

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza na niezwykłą wyprawę do barwnego świata dziewiętnastowiecznej arystokracji. Od 8 marca ekspozycję „Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek” wielbiciele sztuki i historii będą mogli zwiedzać wirtualnie! Czas pandemii mocno utrudnia bezpośredni udział w kulturalnych wydarzeniach. Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców wzbogaciło więc swą ofertę o działania online. Ofertę filmów, spotkań, wystaw oraz aktywności edukacyjnych – od 8 marca uzupełni wirtualny spacer po wystawie „Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek”. Ekspozycja zagościła pod dachem Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w listopadzie ubiegłego roku. W stylowo zaaranżowanych muzealnych salach zaprezentowano nietuzinkową postać Antoniego Radziwiłła – jednego z najbardziej wpływowych polskich polityków pierwszej połowy XIX w. Dyplomata, mecenas kultury, wszechstronny artysta, ale też kochający mąż i ojciec przedstawiony został na wielowątkowym tle epoki, w której przyszło mu działać i żyć. Dzieje rodziny Radziwiłłów w Wielkopolsce , po raz pierwszy zaprezentowano przez pryzmat korespondencji – wspaniałych listów autorstwa żony i córek Namiestnika Wielkiego Księstwa Poznańskiego. Ekspozycję prezentowaną w poznańskim Odwachu, można zwiedzać do końca miesiąca. Od 8 marca można ją będzie także obejrzeć w wersji wirtualnej i w domowym zaciszu, siedząc wygodnie w fotelu przenieść się do niezwykłych czasów i miejsc.

Na wirtualnych gości czekają historyczne artefakty związane z rodziną Radziwiłłów: wspaniałe portrety, widoki miejscowości, w których przebywali, mapy z I połowy XIX wieku, oraz listy, których lektura pozwoli zagłębić się w fascynujące, prywatne życie arystokratycznego rodu.

Wirtualna odsłona wystawy będzie dostępna na stronie internetowej Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości od 8 marca. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć osobiście wystawę Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek informujemy, że można ją zwiedzać do 31 marca w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918- 1919, od wtorku do niedzieli w godz.: 10.00-16.00. Wirtualny spacer po wystawie „Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek”

Termin: od 8 marca 2021 r. Miejsce: www.wmn.poznan.pl https://www.facebook.com/Wielkopolskie.Muzeum.Niepodleglosci.Poznan