Wybuch w domu jednorodzinnym w Toruniu; trwa przeszukiwanie gruzowiska

 Wybuch w domu jednorodzinnym w Toruniu; trwa przeszukiwanie gruzowiska

Torun, 31.08.2021. PAP/Pawel Skraba

Strażacy ugasili pożar po wybuchu w domu jednorodzinnym w Toruniu. Budynek uległ zawaleniu i obecnie trwa przeszukiwanie gruzowiska. Służby nie mają nadal informacji o osobach poszkodowanych.

„Do wybuchu doszło w budynku jednorodzinnym przy ulicy Wybickiego w Toruniu. Dom całkowicie się zawalił i płonął. Na miejsce skierowano 19 zastępów straży pożarnej” – powiedział PAP dyżurny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Oficer prasowy KM PSP w Toruniu kpt. Przemysław Baniecki powiedział PAP, że pożar udało się ugasić i trwa przeszukiwanie gruzowiska.

„Nadal nie wiemy, czy w budynku w momencie wybuchu były jakieś osoby. Skala zniszczeń jest taka, że nie można jeszcze tego określić. Zakładamy jednak zawsze także najgorszy scenariusz. Dlatego niemal od początku działań na miejscu jest specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Chełmży. Wykorzystuje ona w poszukiwaniach geofon. Na miejsce zmierza także taka sama grupa z Gdańska, której działania wspierać będą psy” – podkreślił w rozmowie z PAP Baniecki.

Przyczyna wybuchu także nadal nie jest znana. Policja ewakuowała 70 osób z pobliskich budynków.

„Tam też doszło do zniszczeń m.in. powybijania szyb. Nie wiadomo też, czy nie zostały uszkodzone ściany” – dodał dyżurny z KW PSP.

autor: Tomasz Więcławski (PAP)