Z Lublina przez Konin do Brukseli

 Z Lublina przez Konin do Brukseli

Krzysztof Hetman w otoczeniu działaczy PSL spotkał się z mediami na placu przed Konińskim Domem Kultury. Mówił o swoim doświadczeniu i chęci pracy na rzecz Wielkopolski w Brukseli.

Krzysztof Hetman to polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego całe życie związany z województwem lubelskim. Tam był wybierany na posła, tam był marszałkiem województwa i tam też dwukrotnie z powodzeniem walczył o mandat do Parlamentu Europejskiego. Ale w nadchodzących wyborach decyzją władz Trzeciej Drogi – wystartuje z Wielkopolski.

W Koninie Krzysztof Hetman obiecał, że jako europoseł przypilnuje, by w nowej perspektywie unijnej znalazły się pieniądze na dalsze wspieranie procesu transformacji energetycznej regionu i zwalnianych z pracy górników i energetyków.

Lidera listy Trzeciej Drogi z Wielkopolski – w Koninie poparł wiceprezes zarządu wojewódzkiego PSL. Zdaniem Krzysztofa Grabowskiego największym atutem kandydata jest jego doświadczenie jako euro posła.

Z funkcji ministra rozwoju i technologii Krzysztof Hetman zrezygnował, by ubiegać się o mandat do Parlamentu Europejskiego.