Z okazji Dnia Psa podaruj zabawki bezdomnym czworonogom z Poznania

 Z okazji Dnia Psa podaruj zabawki bezdomnym czworonogom z Poznania
Dzień Psa przypadający 1 lipca to nie tylko doskonała okazja, by poświętować ze swoim pupilem, ale i pomyśleć o tych czworonogach, które mają nieco mniej szczęścia i dopiero czekają na kochających opiekunów. Dzięki akcji „Zabawkowa Paka dla Bezdomniaka”, która rozpoczyna się właśnie w tę symboliczną datę, możemy umilić czas zwierzakom w schroniskach lub placówkach opiekuńczych, m.in. w Poznaniu , przyłączając się do zbiórki zabawek.

Potrwa ona na platformie www.dlaSchroniska.pl do 7 lipca. Data startu akcji nie jest przypadkowa – to właśnie w wakacje wiele czworonogów trafia do schronisk.

Przy okazji Dnia Psa chcemy przypomnieć o tysiącach zwierzaków, które czekają w schroniskach na ludzi, chcących dać im miłość i dom. Mamy świadomość, że nie każdy jednak ma możliwość przygarnięcia czworonoga. Dlatego w ramach internetowej zbiórki „Zabawkowa Paka dla Bezdomniaka” umożliwiamy wszystkim łatwe pomaganie bezdomnym zwierzakom i umilenie im czasu oczekiwania na radosny moment adopcji

mówi Magdalena Jankowska, koordynatorka projektu z organizującej go Fundacji NaszeZoo.pl.

Aby podarować prezent bezdomnym czworonogom z okazji Dnia Psa, wystarczy wejść na platformę www.dlaSchroniska.pl , kliknąć baner akcji „Zabawkowa Paka dla Bezdomniaka”, a następnie wybrać cegiełkę o wartości 10, 30 lub 50 zł – zebrane w ten sposób środki zostaną następnie przeznaczone na zabawki dla bezdomnych psiaków (m.in. piłki, gryzaki, sznury, maskotki, szarpaki lub zabawki węchowe) i kotów (np. kocie wędki, piłeczki, myszki, tunele, zabawki z kocimiętką czy matatabi). Będą one po równo podzielone pomiędzy wszystkie podmioty uczestniczące w akcji „Zabawkowa Paka dla Bezdomniaka”. Inicjatywa zakłada bowiem połączone siły 34 schronisk i prozwierzęcych organizacji, które poza organizatorami angażują się w jej nagłośnienie.

Każda z tych placówek wybrała swoją „twarz” dla tej akcji – w Poznaniu o dorzucenie cegiełki do zbiórki prosi kotka Mozzarella.

Choć zabawki niektórym mogą nie wydawać się artykułem pierwszej potrzeby, są one bardzo ważne dla zwierzaków. Pomagają im nie tylko w zaspokojeniu potrzeby żucia i gryzienia, ale i m.in. w radzeniu sobie ze stresem.

Na co dzień poza opieką nad czworonogami przebywającymi w naszej placówce i zaspokajaniem ich podstawowych potrzeb, jak chociażby jedzenie, staramy się także wnosić w ich życie radość. Nowe zabawki zapewne nam w tym pomogą, dlatego z góry dziękujemy za wsparcie. Nasza Mozzarella wraz z przyjaciółmi na pewno niezmiernie ucieszy się z takiej „Zabawkow ej Paki dla Bezdomniaka”

mówi Magdalena Daszkiewicz z Fundacji dla Zwierząt „Koci Pazur” z Poznania

Zbiórka na zabawki dla bezdomnych czworonogów potrwa na platformie www.dlaSchroniska.pl od 1 do 7 lipca 2021 r.
Organizowana jest w ramach projektu dlaSchroniska.pl, dzięki któremu co miesiąc do podopiecznych ponad 100 placówek z całego kraju, w tym z Poznania , trafia karma, środki czystości, akcesoria, jak smycze czy miski i inne niezbędne bezdomnym zwierzakom produkty ufundowane przez internautów.


Fundacja NaszeZoo.pl powstała w grudniu 2015 r. Jej celem jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Członkowie Fundacji ratują i leczą czworonogi, wspierają schroniska, edukują i propagują humanitarne traktowanie zwierząt, a także tworzą nowoczesne narzędzia online, które ułatwiają pomaganie. Pod jej egidą działa między innymi charytatywna akcja dlaSchroniska.pl , dzięki której psy i koty można wspierać przez internet.

źródło/fot.: Fundacja Nasze ZOO