Koszykarze Mustanga Konin znów mistrzami Polski w koszykówce na wózkach. W dwumeczu pokonali największego rywala, czyli drużynę Orto-Medico Scyzory Kielce. I choć w drugim spotkaniu był remis – zdecydowała przewaga z pierwszego spotkania. Dzięki zwycięstwu w finale odzyskali Mistrzostwo Polski zdobyte dwa lata temu.
Losy tego dwumeczu w zasadzie rozstrzygnęły się w pierwszym spotkaniu, które Mustang wygrał ponad 20 punktami. W Golinie jego zawodnicy też prowadzili, a zwycięstwo stracili w ostatnich sekundach meczu. Zdaniem ekspertów mecz finałowy o mistrzostwo Polski stał na bardzo wysokim poziomie.




