Będą oglądać gwiazdy za dnia 

 Będą oglądać gwiazdy za dnia 

6 i 7 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie pojawi się Planetobus z Centrum Nauki Kopernik. Na jego pokładzie znajduje się mobilne planetarium, które uczniom w całej Polsce przychyla skrawek gwieździstego nieba.

Tajemnicze mobilne planetarium to duży namiot z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów, w którego środku zmieści się ok 30 osób. Na półokrągłym „suficie” widzowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. W jasny dzień uczniowie będą więc w stanie ujrzeć niebo pełne gwiazd i poznać najciekawsze konstelacje. Edukatorzy w przystępny sposób przybliżą im również zasady działań różnych zjawisk naukowych. Ponadto będą mogli samodzielnie korzystać z interaktywnych eksponatów, a także zadawać pytania i eksperymentować odkrywając tajniki kosmosu.

Wszyscy uczniowie uczestniczący w nieodpłatnych pokazach mobilnego planetarium otrzymają „Poradnik młodego naukowca – Planetobus”, pełen astronomicznych ciekawostek, informacji o gwiazdach i planetach oraz eksperymentów, które można samodzielnie wykonać w domu. 

Zajęcia z udziałem mobilnego planetarium są częścią programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik oraz Ministra Edukacji i Nauki.

I to jest kwintesencja nauki przy dobrej zabawie!

źródło foto: Piotr Molędzki/Centrum Nauki Kopernik.