Co raz więcej lotów z Poznania

 Co raz więcej lotów z Poznania

Grecja, Turcja, Włochy czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Do tych i wielu innych krajów na świecie dostać się można bezpośrednio z Wielkopolski. A dokładniej z poznańskiego portu Ławica. Nowych połączeń z naszego regionalnego lotniska ciągle przybywa.

80 miast na całym świecie. Tyle połączeń ma w swojej ofercie poznańska Ławica.

Mamy zarówno te kierunku ukochane przez naszych mieszkańców Wielkopolski, jak chociażby Mediolan Bergamo, on na tyle zyskał, że przeskoczył jedno z lotnisk w Londynie… Mamy Sycylię, Palermo, Chorwację, Włochy, to są te kierunki które sami organizujecie, też kierunki hiszpańskie – powiedział Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

W tym roku dużą popularnością cieszą się loty do Paryża. Zainteresowanie tym kierunkiem będzie jeszcze większe, z uwagi na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie. Wiele osób wybiera również podróże organizowane przez operatorów turystycznych.

Najszersza oferta grecka… Mamy Agadir która jest nowością w Poznaniu, są i kierunki chorwackie, tunezyjskie, no naprawdę jest z czego wybierać – powiedział Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

I Wielkopolanie wybierają coraz chętniej.

W tym roku lotnisko zamierza obsłużyć ponad 3 miliony pasażerów. Zimą do oferty przewozowej dołączą nowe połączenia. Wizz Air zaproponuje kolejny lot do Rzymu. Natomiast czarterowo będzie można wybrać się do Omanu.