„Cztery pory Roku” w Parku Miejskim w Kaliszu

 „Cztery pory Roku” w Parku Miejskim w Kaliszu

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach Święta Rzeki Prosny otworzyła plenerową wystawę „Cztery pory Prosny”, na którą składają się zdjęcia trojga utalentowanych fotografów: Anety Kolańczyk, Jacka Jerzego Kołaty i Macieja Garbowicza, dla których rzeka jest niewyczerpalnym źródłem zachwytów i inspiracji. Prace można zobaczyć w Parku Miejskim.

Zaczęło się od pierwszego pstryk. 4 lata temu. Wcześniej nie robiłam zdjęć, nie miałam nawet aparatu. Pomysł na poznawanie miejsca, w którym żyję, zrodził się przypadkiem. Mieszkam tuż obok pradoliny Prosny, niezwykłej przyrodniczo, która zmienia się na moich oczach. Nie zawsze to dobre zmiany. Rutyna codziennych spacerów, bez względu na porę roku i pogodę, to z kolei sprawa Rysia, schroniskowego prawie jamnika. To głównie z jego powodu, ale nie bez przyjemności, zostałam fotografem-amatorem, strażniczką rzeki i jej opowieści.

– mówi Aneta Kolańczyk, która na co dzień jest nauczycielką języka polskiego w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu.

Park Miejski, przy restauracji KTW Park
Termin wystawy: 26 sierpnia – 8 września 2021

Fot. wernisażu: Marcin Galant (zdjęcia DSCF), uczestnicy