Jest nowy trener Górnika Konin. Od kiedy zacznie pracę?

 Jest nowy trener Górnika Konin. Od kiedy zacznie pracę?

Do niedawna trener Sokoła Ostróda, wcześniej m.in. Gryfa Wejherowo, a nawet Aluminium Konin, czyli Jarosław Kotas został wybrany nowym trenerem piłkarskiej drużyny seniorów Górnika Konin. Od kiedy zacznie pracę w naszym mieście?

Jarosław Kotas ponad 20 lat temu trenował konińskich piłkarzy, którzy wówczas grali w barwach Aluminium Konin. Jego kariera w naszym mieście trwała około roku. Potem szkolił zawodników II-ligowego Gryfa Wejherowo, a trzy lata temu zaproponowano mu pracę w Ostródzie z III-ligowym wówczas klubem Sokół, z którym awansował do II ligi. Dwa miesiące temu rozstał się z tym klubem. Wróciłem do domu w Gdyni i zająłem się remontem domu, bo już tego wymagał. A tu nagle w poniedziałek po świętach dostałem telefon, aby we wtorek przyjechać na rozmowy przyznał w rozmowie z naszą redakcją Jarosław Kotas.

Na spotkanie zarząd Górnika Konin zaprosił także zawodników. Po kilkugodzinnych rozmowach, zdecydowano, że Kotas zostanie zatrudniony w Koninie, mimo iż wczesniej mówiło się o innych kandydaturach. A jak przyjął tę propozycję? Jestem zadowolony, że wracam do Konina, bo pozostał sentyment z tamtych czasów, kiedy trenowałem tu piłkarzy. Zadanie przede mną niełatwe, ale nie boję się trudnych wyzwań. Nie ukrywam, że trzeba będzie szukać wzmocnień w składzie zespołu. Będę też motywował obecnie grających zawodników. Zrobię wszystko, aby Górnik nie spadł do niższej ligi, tylko awansował w niedalekiej przyszłości. Mam jeszcze na tyle enegrgii i zapału, żeby to zmienić i podnieść jakość konińskiej piłki nożnej, zwłaszcza że jest to klub z tradycjami, więc czuję się zobowi.ązany do ciężkiej pracy, i tego samego oczekuję od piłkarzy. Liczę też na dobrą współpracę z władzami miasta zapewnił nowy trener Górnika Konin.

Jarosław Kotas zacznie pracę z konińskimi piłkarzami w poniedziałek, 10 stycznia, a pierwszy trening poprowadzi od godz. 16.00.